Öner Kazan
Öner Kazan

Sıkça Sorulan Sorular

ÖnerKazan, Ticket Restaurant yemek kuponu/kartlı öğle yemeği sistemini veya Ticket Car akaryakıt çözümlerini kullanabilecek tanıdığınız firmaları bize referans olarak iletmenizi sağlayan ve müşteriye dönüşen firmaların çalışan sayıları veya firma araç sayıları üzerinden size kazanç sağlayan bir öneri programıdır.

Kazancınızı, Türkiye çapında 40.000 cafe, büfe, restoranda geçerli Ticket Restaurant yemek kuponları ya da bir çok mağazada alışveriş imkanı sağlayan Ticket Compliments hediye kuponları ile harcayabilirsiniz.

Öneride bulunmak için programa kayıt olup kullanıcı adı ve şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir. Kayıt olmak için tıklayınız.

Ticket Restaurant veya Ticket Car avantajlarından yararlanabilecek bir firmada yetkili tanıdığı olan herkes ÖnerKazan’a katılabilir.

Kurumlarla kurulacak ilk temasta öneren kişinin ismi kullanılacağı için önerdiğiniz kişiyi mutlaka tanımanız ve kontaklarını onun bilgisi dahilinde paylaştığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

ÖnerKazan’a katılmak için programa kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt ekranında belirleyeceğiniz kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme girişinizle beraber ulaşabileceğiniz öneri formunda tanıdığınız yetkili kişi ve firmasının bilgilerini girmeniz istenecektir. Form üzerindeki bilgilerin eksiksiz tarafımıza ulaşması ile birlikte değerlendirmeye alınacaktır. Yaptığınız önerilerin durumlarını Önerilerim&Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz.

ÖnerKazan’da önerdiğiniz firmanın çalışan sayısı veya firmanın araç sayısı üzerinden kazanç sağlarsınız.

ÖnerKazan’dan ödül kazanmanız için öneride bulunduğunuz firmanın Ticket Restaurant veya Ticket Car müşterisi olmuş, çalışanlarına yemek kartı ya da yemek kuponu ürünü için ilk siparişini vermiş, firma araçları için akaryakıt harcama sistemini kullanmaya başlamış ve ödeme işlemini tamamlamış olması gerekmektedir.

Firmanın ödemesini yapmış olduğu ilk siparişi kapsamında yer alan çalışan sayısı doğrultusunda, aşağıdaki tutarlarda kazançlar hesabınıza yüklenecektir:

 • 1-5 çalışanlı firma için 200 TL
 • 6-19 çalışanlı şirket için 500 TL
 • 20-39 çalışanlı şirket için 1.000 TL
 • 40-500 çalışanlı şirket için 2.500 TL
 • 500+ çalışanlı şirket için 10.000 TL

Firmanın ödemesini yapmış olduğu ilk siparişi kapsamında yer alan firma araç sayısı doğrultusunda, aşağıdaki tutarlarda kazançlar hesabınıza yüklenecektir:

 • 1-10 araçlı firma için 100 TL
 • 11-25 araçlı firma için 250 TL
 • 26-100 araçlı firma için 600 TL
 • 100+ araçlı firma için 1.500 TL

Hayır, ÖnerKazan’dan hesabınıza kazanç yüklenmesi yapılması için firmanın Ticket Restaurant veya Ticket Car akaryakıt çözümü müşterisi olmuş, ilk siparişini vermiş ve ödeme işlemini tamamlamış olması gerekmektedir.

ÖnerKazan programı üzerinden önereceğiniz tüm firmalar öncelikle sistemlerimizde belirli kontrollerden geçecektir. Önerilen firmanın değerlendirilebilmesi için mevcutta Ticket Restaurant veya Ticket Car akaryakıt çözümü müşterisi olmaması ve son 2 ay içerisinde farklı bir kişi tarafından önerilmemiş olması gerekmektedir.

Bu kontrollerden geçen firmalarla, öneren kişi referans gösterilerek e-posta ya da telefon yoluyla iletişim kurulacaktır.

Önerilen kişi veya kurumlarla kurulacak ilk temasta öneren kişinin ismi kullanılacağı için önerdiğiniz kişiyi mutlaka tanımanız ve kontaklarını onun bilgisi dahilinde paylaştığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye Yasal Şartlar içerisinden ulaşabilirsiniz, Yasal Şartlar’a ulaşmak için tıklayınız.

ÖnerKazan'da firma önermeniz için herhangi bir çalışan sayısı kısıtı bulunmamaktadır. Ticket Restaurant yemek kartı veya kupon sistemi tek kişilik firmalardan binlerce çalışanı olan firmalara kadar kullanılabilmektedir.

ÖnerKazan'da firma önermeniz için herhangi bir araç sayısı kısıtı bulunmamaktadır. Ticket Car akaryakıt çözümü tek aracı olan firmalardan yüzlerce aracı olan firmalara kadar kullanılabilmektedir.

Önerdiğiniz firma, sadece Ticket Restaurant müşterisi olduysa aşağıdaki tutarlarda kazançlar hesabınıza yüklenecektir.

 • 1-5 çalışanlı firma için 200 TL
 • 6-19 çalışanlı şirket için 500 TL
 • 20-39 çalışanlı şirket için 1.000 TL
 • 40-500 çalışanlı şirket için 2.500 TL
 • 500+ çalışanlı şirket için 10.000 TL

Önerdiğiniz firma, sadece Ticket Car müşterisi olduysa aşağıdaki tutarlarda kazançlar hesabınıza yüklenecektir.

 • 1-10 araçlı firma için 100 TL
 • 11-25 araçlı firma için 250 TL
 • 26-100 araçlı firma için 600 TL
 • 100+ araçlı firma için 1.500 TL

ÖnerKazan’dan kazandığınız tutarlarla sadece ÖnerKazan web sitesi üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş vermek için Hediye Kataloğu sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Katalogdan Türkiye çapında 40.000 cafe, büfe, restoranda yapacağınız öğle yemeği harcamalarında kullanabileceğiniz Ticket Restaurant yemek kuponlarını ya da seçkin mağazalarda istediğiniz gibi alışveriş yapabilmenizi sağlayan Ticket Compliments hediye kuponlarını alabilirsiniz.

Hayır, ÖnerKazan’dan kazandığınız tutarları sadece web sitesi üzerindeki Hediye Kataloğu’nda yer alan hediye kuponu ve/veya yemek kuponlarını almak için harcayabilirsiniz. Kazancınız karşılığında herhangi bir nakit ödeme yapılmamaktadır.

ÖnerKazan’dan kazandığınız tutarlar kazanım tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerli olacaktır. 1 yıl içerisinde kullanılmayan tutarlar sistem tarafından otomatik olarak hesabınızdan düşülecektir.

Önerdiğiniz firmaların durumlarını site üzerinden Önerilerim&Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz.

Verdiğiniz siparişleri site üzerinden Önerilerim&Siparişlerim sayfasından takip edebilirsiniz

Ticket Restaurant ve Ticket Compliments siparişleriniz 10 iş günü içerisinde hazırlanacak ve kargoya verilecektir. Kargo şirketinin ilk ziyaretinde size ulaşamaması durumunda adresinize bir not bırakılacak ve ikinci bir ziyaret gerçekleştirilecektir. Ancak ikinci ziyarette de size ulaşılamazsa siparişiniz Edenred İstanbul Merkez Ofisi’ne geri gönderilecektir.

Kargo şirketi size ulaşamadığı tüm ziyaretler için tarafınıza ulaşamadığını bildiren bilgilendirme notunu bırakacaktır. Not üzerinde yer alan bilgilerle kargo şirketine ulaşıp detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Tarafınıza yapılacak ikinci ziyarette de size ulaşılamaması durumunda gönderiniz Edenred İstanbul Merkez Ofisi’ne geri gönderilecektir. Bu durumda size konuyla ilgili olarak e-posta ya da telefon yoluyla bilgi verilecek ve merkez ofisimizden teslim almanız gerekecektir. Siparişin tekrar kargoyla gönderilmesi talebinizde kargo ücretinin sizin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir. E-posta ya da telefon yoluyla ulaşılamaması ya da siparişin teslim alınmaması durumunda üretilmiş olan kuponlar geçerlilik süreleri dolana kadar saklanacak devamında imha edilecektir. İmha edilen kuponların yeniden üretilmesi mümkün olmayacaktır.

Kayıt olurken girdiğiniz bilgilerinizi daha sonra site üzerinden Kullanıcı Hesabım sayfasından güncelleyebilirsiniz. Kullanıcı Hesabım sayfasından Ad, Soyad, Telefon ve Cep Telefonu bilgilerinizi güncellerken şifre değişikliği işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

ÖnerKazan programından önerebileceğiniz firma adedi günlük 10 adet olarak belirlenmiştir. Günlük limitinizi doldurmanız halinde bir sonraki gün önermeye devam edebilirsiniz.

Ticket Restaurant çalışanların öğle yemeği ihtiyacı için geliştirilmiş yemek kuponu ya da yemek kartları üzerinden işleyen bir ödeme sistemidir. Ticket Restaurant ile firmalar ister 1 ister 1.000 çalışanları için sipariş verebilir, tek fatura ile operasyonel süreçlerini kolaylaştırabilir ve sadece Ticket'lı firmalara sunulan avantajlarla şirket maliyetlerini azaltabilirler. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Restaurant yemek kuponları Türkiye çapında hizmet veren geniş bir üye ağına sahiptir. 40.000 restoran, cafe veya büfe gibi noktada kuponlarınızı kullanabilirsiniz. Ticket Restaurant üyesi işletmeleri Ticket Restaurant logolu cam etiketlerinden rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Size en yakın üye kuruluşun bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Ticket Restaurant yemek kuponları üzerinde yazılı olan yılın sonuna kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra kuponların üye kuruluşlarda geçerliliği sona erer ve tarihi geçmiş olan kuponlar yenisiyle değiştirilemez.

Ticket Car, Edenred'in sadece firmalara özel sunduğu akaryakıt ve araç yıkama çözümüdür. Bu ürün ile firmalar, Türkiye'nin lider akaryakıt istasyonlarından şirket araçları için avantajlı satınalma koşulları ile akaryakıt alımı yapabilir, maliyetlerini azaltabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Compliments farklı kategorilerdeki üye mağazalarda kullanabileceğiniz hediye kuponlarıdır. Ticket Compliments hediye kuponları kategorilerine göre iki tiptir.

Ticket Compliments Fashion hediye kuponları giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerinde geçerli olup, Beta, Damat, Tween, Fabrika, NetWork gibi daha bir çok seçkin markanın mağazalarında alışveriş özgürlüğü sağlamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Compliments Universal hediye kuponları ise beyaz eşya, tüketici elektroniği, sofra dünyası, mutfak gereçleri, dekorasyon, kozmetik ve mücevherat gibi kategorilerde hizmet veren Arçelik, Teknosa, Tefal, Mudo Concept, YKM gibi daha bir çok seçkin markanın geniş mağaza ağında seçim özgürlüğü sunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Compliments Fashion giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerinde geçerli, YKM, Boyner, Beymen Business, BETA, Hotiç, İnci gibi daha bir çok seçkin markanın mağazalarında alışveriş özgürlüğü sunan hediye kuponlarıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Compliments Fashion hediye kuponlarını kullanabileceğiniz mağazaların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Ticket Compliments Fashion hediye kuponlarının kullanım süresi 1 yıldır. Kullanım süresi kuponun ön yüzünde belirtilmiştir.

Ticket Compliments Universal hediye kuponları tüketici elektroniği, beyaz eşya, sofra dünyası, mutfak gereçleri, dekorasyon, kozmetik ve mücevherat gibi birçok kategoride hizmet veren Atelier Rebul, Aris, Boyner, Tefal, Tepehome, YKM, Teknosa gibi daha bir çok seçkin markanın geniş mağaza ağında seçim özgürlüğü sunan hediye kuponlarıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ticket Compliments Universal hediye kuponlarını kullanabileceğiniz mağazaların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Ticket Compliments Universal hediye kuponlarının kullanım süresi 1 yıldır. Kullanım süresi kuponun ön yüzünde belirtilmiştir.